среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Вести

Тарчуловски: ВМРО ДПМНЕ- ШТИП со право се нарекува центар на Македонштината

Тарчуловски: ВМРО ДПМНЕ- ШТИП со право се нарекува центар на Македонштината

Енергија,сплотеност и единство подигнати на највисоко ниво. ВМРО ДПМНЕ- ШТИП со право се нарекува центар на Македонштината. Во Петок на 19.04 од 20:00час ве очекуваме на завршниот митинг. Штип бил и ќе биде срцето на ВМРО, напиша на Фејсбук, Јохан Тарчуловски од ВМРО-ДПМНЕ.

Коронавирус