недела, 31. мај 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Тарчуловски: Она што нашите предци го започнале наша должност е да го одржуваме и надградуваме

Тарчуловски: Она што нашите предци го започнале наша должност е да го одржуваме и надградуваме

Од Ново Село, место кое е симбол за борбата за македонска држава ги поставуваме темелите на новата обнова на Македонија. Обнова која ќе донесе правда за секого, силен економски и просперитетен развој на Република Македонија. Она што нашите предци го започнале наша должност е да го одржуваме и надградуваме. Обновата на Македонија е современ концепт кој ќе ги задржи темелите од минатото и ќе ја трасира светлата иднина на македонските граѓани, напиша на својот Фејсбук профил Јохан Тарчуловски.

Коронавирус