недела, 5. декември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Таравари во ТВ21: Ако оваа Влада нема капацитет решението може да се бара во техничка влада

Таравари во ТВ21: Ако оваа Влада нема капацитет решението може да се бара во техничка влада

-Владата се однесува многу несериозно, овој е шести пат после фотографијата во авионот каде се славеше добивањето датум, да не се добие датум за преговори. Ако се згрешеше еднаш еве може да се прости но шест пати покажува дека оваа Влада нема капацитет и ние како партија сме да се бара одговорност за овие неуспеси.

Коронавирус