понеделник, 23. ноември 2020. Вести денес: 155
home Вести

Таравари: Политики на ВМРО-ДПМНЕ беа покоректни од овие политики на СДСМ

Таравари: Политики на ВМРО-ДПМНЕ беа покоректни од овие политики на СДСМ

Арбен Таравари, градоначалник во Гостивар и генерален секретар на Алијансата на Албанците во своето гостуваење во емисијата „Што не е јасно“ рече дека според него претходните политики на ВМРО-ДПМНЕ биле покоректни од политиките на СДСМ.

-Бесплатни ушебни, јавниот транспост за децата од училиште да биде бесплатен, намалување на квотите на студентите на универзитетите, додаток за трето дете тоа беа мерки кои го направи ВМРО-ДПМНЕ. Дојде СДСМ на власт и го поништи тој додаток и затоа мислам дека одредени политики на ВМРО-ДПМНЕ беа покоректи отколку овие политики на СДСМ, рече Таравари.

Најнови вести

Коронавирус