четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 177
home Вести

Таравари: Миjaлков, Мукocки и Toдоров го организиpaa 27 април

Таравари: Миjaлков, Мукocки и Toдоров го организиpaa 27 април

Поранешниот министер за здравство, Арбен Таравари и актуелен градоначалник на Гостивар од редовите на Алијансата за Албанците политички ги девастираше се поактуелните Сашо Мијалков, Нино Тодоров и Крсто Мукоски кои упорно бараат промена во раководството на ВМРО-ДПМНЕ. Во своето гостување во телевизија 24 говорејќи за се поверојатната коалиција на Алијанса, Алтернатива и ВМРО-ДПМНЕ испровоциран од водителот истакна дека организатори на настаните од 27 април се луѓе кои веќе не се членови на најголемата опозициска партија.

Тој директно ги посочи Никола Тодоров, Сашо Мијалков и Крсто Мукоски како организатори на настаните од 27 април кои денес се во коалиција со Зоран Заев и СДСМ.

Најнови вести

Коронавирус