сабота, 15. јануари 2022. Вести денес: 0
home Вести

Таравари: Консензуалниот кандидат на ДУИ и СДСМ е пропадната инвестиција

Таравари: Консензуалниот кандидат на ДУИ и СДСМ е пропадната инвестиција

Актуелниот градоначалник на Гостивар, Арбен Таравари, во емисијата „Анализа“ изјави дека актуелната влада на ДУИ и СДСМ добила порака од граѓаните дека нивниот консензуален кандидат е пропадната инвестиција.

-Испративме порака, но и порака од народот добивме дека не помина консензуалниот кандидат кој што го промовираше ДУИ е пропаднат проект кој што не помина кај Албанците, вели Таравари

Коронавирус