вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 70
home Вести

Таравари: Кирацовски греши ако мисли дека по дифолт гласовите на Река одат кај СДСМ

Таравари: Кирацовски греши ако мисли дека по дифолт гласовите на Река одат кај СДСМ

Кирацовски греши кога мисли дека по дифолт гласовите на Блерим Река ќе одат повеќе за СДСМ. Ова е изјавата на Арбен таравари во дебатата на ТВ24 синоќа.

-И за време на референдумот ми беше тешко во Гостивар да кажам дека Пендаровски ги заслужува гласовите. Два пати ми ги одземаа ингеренциите, буџетот два пати не ми го гласаат, на програми за вработување не можам ни да помислам, секој ден ми праќаат финансиска полиција како дрога да произведуваме во Општината.“, рече Таравари синоќа.

Коронавирус