петок, 15. јануари 2021. Вести денес: 159
home Вести

Таравари: Ако коалицираме со Алтернатива и БЕСА ќе го поразиме ДУИ

Таравари: Ако коалицираме со Алтернатива и БЕСА ќе го поразиме ДУИ

Таравари вечерва е гостин во КликПлус на ТВ21. Арбен Таравари се осврна на ДУИ.

– „Ако се решиме да направиме коалиција со Алтернатива и со БЕСА, ќе го победиме ДУИ“, изјави тој.

Коронавирус