недела, 24. јануари 2021. Вести денес: 0
home Вести

Таравари: 50% од членството на ДУИ ќе гласа за Блерим Река

Таравари: 50% од членството на ДУИ ќе гласа за Блерим Река

Половина од членството на ДУИ ќе гласа за Блерим Река, рече синоќа Арбен Таравари во студиото на ТВ21.

Според гостиварскиот градоначалник, кој во дебатен магазин „Click Plus“ гостуваше заедно со Артан Груби, рече дека во 2014 година кога Стево Пендаровски беше канидат за претседател, гласал за него во вториот круг.

Коронавирус