петок, 14. август 2020. Вести денес: 0
home Вести

Тамара: Ќе беше многу безвезе да се откажевме од Евровизија и да купевме амбулантни возила! (ВИДЕО)

Тамара: Ќе беше многу безвезе да се откажевме од Евровизија и да купевме амбулантни возила! (ВИДЕО)

Македонската евровизиска претставничка Тамара Тодевска изјави дека би било погрешно доколку наместо Евровизија, оваа година парите биле потрошени на амбулантни возила, затоа што така никој немало да слушне за нашата земја.

-Ќе беше многу безвезе да се откажевме од Евровизија и да купевме амбулантни возила пошто никој немаше да знае за нас,  рече Тамара во интервјуто за 1ТВ.

Коронавирус