недела, 17. јануари 2021. Вести денес: 82
home Вести

Талат избра четири медиуми да го следат во Рим

Талат избра четири медиуми да го следат во Рим

Кабинетот на собранискиот спикер ги одбра МИА, МТВ како медиуми во државна сопственост, како и приватните Алсат и ТВ21, пренесе Канал 5.

Од собраниските служби, сепак, прецизно не одговорија на прашањето по кој критериум се одбрани токму овие медиуми на чествувањето во Рим на сметка на Собранието.

Ова предизвика револт кај останатите медиуми.

Коронавирус