понеделник, 20. мај 2019. Вести денес: 0
home Вести

Талат Џафери купи два нови автомобили за 50.000 евра

Талат Џафери купи два нови автомобили за 50.000 евра

Собранието се поднови со две нови возила, поточно две лимузини седан, марка FORD Mondeo Trend, за кои треба да плати 50.000 евра.

Договорот за набавката на лимузините, произведени 2018 година, денеска беше објавен на сајтот на Бирото за јавни набавки, а бил склучен на 19 јули, со компанијата „МИ-ДА ГРАНД МОТОРС ДОО“ Скопје.