четврток, 1. јуни 2023. Вести денес: 55
Во живо

Мицкоски во општина Конче во рамките на активноста „Ова е Македонија за сите“

home Вести

Таблата на СДСМ-ЛСДМ во Чаир заврши во ѓубре (ФОТО)

Таблата на СДСМ-ЛСДМ во Чаир заврши во ѓубре (ФОТО)

Изреволтирани граѓани од скопската населба Чаир ја искршија таблата која се наоѓаше на партиското седиште на СДСМ.

Откако ја искршија, истата ја фрлија во ѓубре.

На таблата освен СДСМ на македонски јазик беше испишано и името на партијата на албански јазик.

Членови на СДСМ или поддржувачи на истата партија на овој начин очигледно го искажуваат своето незадоволство од работата на партијата која е на власт.