недела, 24. октомври 2021. Вести денес: 35
home Вести

Свлечиште на патот Крива Паланка- Огут, сообраќајот во прекин

Свлечиште на патот Крива Паланка- Огут, сообраќајот во прекин
илустрација

Поради свлечиште денеска во прекин сообраќајот на патниот правец Крива Паланка- село Огут, соопшти ЈП Македонија пат.

Екипите на ЈП Македонија пат работат на расчистување на свлечиштето и нормализација на сообраќајот.

Локални избори 2021