четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 162
home Вести

Свлечиште на патот Кочани-Македонска Каменица, сообраќајот во прекин

Свлечиште на патот Кочани-Македонска Каменица, сообраќајот во прекин

На патниот правец Кочани- Македонска Каменица кај месноста викана Драки има свлечиште поради што сообраќајот е во прекин, соопшти Авто мото сојузот на Македонија.

Претходно, околу пладне „Македонија пат“ соопшти дека врнежи од слаб снег има на Попова Шапка и на планинскиот превој Стража, но оти тие не претставуваат пречка за одвивање на сообраќајот.

Најнови вести

Коронавирус