среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 156
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Вести

Светскиот ден на семејни лекари одбележан во Градскиот парк

Светскиот ден на семејни лекари одбележан во Градскиот парк

Светскиот ден на семејните лекари денеска беше одбележан во Градскиот парк со мерење на индексот на телесна маса на нашите граѓаните.

– Наша цел беше да ја подигнеме свеста за одржување на телесната тежина и да дадеме совети за здрава исхрана, откажување од пушење и физичка активност, основите за живот. На најмалите ја утврдивме кривата на растот. Имавме убаво дружење со денешните посетители на паркот, велат од здружението на специјалистите по семејна медицина.

Коронавирус