сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 17
home Вести

Свети Сава неработен за граѓаните од српската заедница

Свети Сава неработен за граѓаните од српската заедница

Свети Сава – 27 јануари 2018 година (сабота) е неработен ден за граѓаните припадници на српската заедница во Република Македонија, соопшти Министерството за труд и социјална политика.

Од Министерството на граѓаните припадници на српската заедница во Република Македонија им го честитаат празникот Свети Сава.

Коронавирус