понеделник, 6. декември 2021. Вести денес: 42
home Вести

СВЕДОК: Судски денеска ќе го разреши Вангеловски за да ја заборавиме Катица Јанева

СВЕДОК: Судски денеска ќе го разреши Вангеловски за да ја заборавиме Катица Јанева

Власта му наложила на Судскиот совет денеска да го разреши претседателот на Врховниот суд Јово Вангеловски, за да го сврти на друга страна скандалот со Катица Јанева и рекетот што го зел во нејзино име нивниот пулен Боки 13, кој од вчера е во притвор, пишува сведок.орг.мк.

Владејачките партии пресметале дека со новиот член на Судски, кадар на ДУИ а со потпис на Стево Пендаровски, може да се разреши Вангеловски.

Точката е ставена на дневен ред, па прво Лидија Каначковиќ ќе го презентира извештајот за одговорноста на Јово Вангеловски, по што ќе се гласа за негово разрешување.

Целата вест на Сведок ТУКА.

Коронавирус