среда, 27. јануари 2021. Вести денес: 0
home Вести

Свечена академија по повод Денот на албанското знаме

Свечена академија по повод Денот на албанското знаме

Свечена академија по повод 28 Ноември – Денот на албанското знаме и независноста денеска ќе се одржи во Скопје.

Свечената академија ќе се одржи под покровителство на претседателот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети.

Најнови вести

Коронавирус