понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 105
home Вести

Сугарески се пофали дека овој период нема трева на автопатишта – Водителот со коментар среќа што не е сезона на трева

Сугарески се пофали дека овој период нема трева на автопатишта – Водителот со коментар среќа што не е сезона на трева

На денешната емисија на утринска програма на Сител гостуваше актуелниот министер за транспорт и врски Горан Сугарески кој требаше да одговори на прашања кои ги мачат граѓаните на Република Македонија.

Водителот на утринската програма во текот на емисијата го запраша министерот зошто во 21 век автопатиштата што велиме дека се автопатишта но не наликуваат на тоа тревата не се коси? Или пак зошто нема тоалети?

На ова Сугарески рече дека тој често се јавува на телефон и реагира на тоа и сега овој период нема треба на автопатишта. На ова водителот само додаде дека да нема трева сега, бидејќи за среќа не е сезона на тревата.

Локални избори 2021