среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 29
home Вести

Сугарески разрешен од директорската позиција во Царина

Сугарески разрешен од директорската позиција во Царина

Владата на последната седница ја усвоила одлуката за разрешување на директорот на Царина, Горан Сугарески.

-На оваа седница Владата ја прифати одлуката на Комисијата за именување, Горан Сугарески да го разреши од должноста в.д. директор на Царинска управа, информираат од Владата.

На оваа позиција Владата ја именува Славица Котиров, досегашен заменик-директор.

Локални избори 2021