среда, 4. август 2021. Вести денес: 162
Вонредна вест

ОГНОТ ЈА ЗЕМА ПРВАТА ЖРТВА – изгоре жена во Старо Нагоричане

home Вести

Сугарески и Китанов на увид во реконструкцијата на патот Ранковце – Крива Паланка

Сугарески и Китанов на увид во реконструкцијата на патот Ранковце – Крива Паланка

Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески и директорот на ЈП за државни патишта, Зоран Китанов денеска ќе извршат увид во реконструкцијата на регионалниот пат Ранковце-Крива Паланка.

За реконструкцијата на патот во должина од 21 километар се одвоени 2,6 милиони евра. (МИА)

Коронавирус