понеделник, 30. март 2020. Вести денес: 76
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Сугарески: „Дурмо турс“ имала лиценца за работа и редовно е вршен технички преглед на возилата

Сугарески: „Дурмо турс“ имала лиценца за работа и редовно е вршен технички преглед на возилата

Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески синоќа изјави дека компанијата „Дурмо турс“ ја имала потребната лиценца за работа и дека нивните возила редовно ги поминувале техничките прегледи.

Автобус на оваа компанија вчера се преврте на автопатот Скопје-Тетово, кај Карпалак, при што загинаа 14 патници, петмина се борат за живот, а 38 патници се повредени.