понеделник, 30. ноември 2020. Вести денес: 48
home Вести

Сугарески: Автопатот Миладиновци-Штип ќе биде пуштен неделава

Сугарески: Автопатот Миладиновци-Штип ќе биде пуштен неделава

Автопатот Миладиновци-Штип ќе биде пуштен во сообраќај во текот на неделава, најави денеска министерот за транспорт и врски Горан Сугарески.

-Не би сакал да шпекулирам кој ден ќе биде пуштен во сообраќај, но до четврток, петок, ќе биде пуштен, рече Сугарески одговарајќи на новинарско прашање. (МИА)

Коронавирус