четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 190
home Вести

Судот не дозволи Заев да одговори дали лично ургирал спорот за „ГАМА“ да се префрли од суд во Собрание

Судот не дозволи Заев да одговори дали лично ургирал спорот за „ГАМА“ да се префрли од суд во Собрание

Судијката не дозволи премиерот Зоран Заев да одговори на прашањето на адвокатот од одбраната Сашо Станинов дали било негова лична иницијатива спорот со „Гама“ да се префрли од суд во Парламентот.

Адвокатот на Заев, Мирослав Вујиќ рече дека немало ништо лично туку имало законска процедура.

Премиерот Зоран Заев денеска сведочи на суд за неговата тужба за клевета против новинарот Зоран Божиновски.

Коронавирус