сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 87
home Вести

Судот ја отфрли тужбата на Русковска против ВМРО-ДПМНЕ како неоснована

Судот ја отфрли тужбата на Русковска против ВМРО-ДПМНЕ како неоснована

Неоснована била тужбата на обвинителката за гонење на организиран криминал и корупција, Вилма Русковска против опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ, објавува ТВ21.

На денешното рочиште кое беше закажано за соопштување на пресудата, беше речено дека истата не неоснована.

Ликот на Русковска беше употребен во предизборните спотови како личност која е извршител на власта.

Таа пред граѓанскиот суд бараше отштета од 10.000 евра.

Коронавирус