четврток, 24. септември 2020. Вести денес: 79
home Вести

Судењето за „Меѓународен Сојуз“ прекинато, му се слоши на таткото на Боки, интервенираше брзата помош (ВИДЕО)

Судењето за „Меѓународен Сојуз“ прекинато, му се слоши на таткото на Боки, интервенираше брзата помош (ВИДЕО)

Поради влошување на здравствената состојба на таткото на Бојан Јовановски, Миле Јовановски, судењето за „Меѓународен сојуз“ е прекинато на 30 минути, објавува ТВ 21.

Набрзо дојде и брзата помош која интервенираше.

Не е познато дали судењето ќе продолжи.

Денеска е давање на воведни зборови за предметот, во кој обвинети се Бојан Јовановски, Фросина Ременски, Јасна Мандиќ, Кристина Блажевска и Миле Јовановски.

Судењето за „Меѓународен Сојуз“ прекинато, му се слоши на таткото на Боки, интервенираше брзата помош

Posted by TV21 on Tuesday, July 21, 2020

Коронавирус