петок, 15. јануари 2021. Вести денес: 196
home Вести

Судењата за прекршоци во сообраќај од денеска во стариот Кривичен суд

Судењата за прекршоци во сообраќај од денеска во стариот Кривичен суд

Сите судења од Одделот прекршоци – сообраќај кои досега се одржуваа во бараките во близина на Градскиот парк од денеска (1 април) ќе се одржуваат во старата зграда на Кривичниот судот на бул. Гоце Делчев б.б. во комплексот Судска палата.

– Повеќе информации за бројот на судница каде е насрочен конкретен предмет, странките може да добијат на шалторт за прием во судот – соопшти денеска Основниот суд Скопје 1.

Најнови вести

Коронавирус