четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 149
home Вести

Студено време со појава на магла, метеоролозите најавуваат промена за викендот

Студено време со појава на магла, метеоролозите најавуваат промена за викендот

Времето во земјава во утринските часови ќе биде студено и во некои котлини со појава на магла. Преку денот сончево со мала локална облачност и со слаб претежно северен ветер.

Утринската температура ќе се движи од -8 до 0, а дневната од 8 до 16 степени.

Во Скопје, утрото студено и магливо, а преку денот сончево со мала облачност. Ќе дува слаб претежно северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до минус 4, а дневната ќе достигне до 9 степени.

Во следните денови продолжува стабилното и сончево време со ниски утрински температури. Понекаде во котлините наутро ќе има услови за појава на магла и таму температурата ќе остане пониска во текот на денот. За време на викендот ќе настапи промена на времето.

Најнови вести

Коронавирус