сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Студено време и дожд: Каква е временската прогноза до крајот на неделава?

Студено време и дожд: Каква е временската прогноза до крајот на неделава?

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена, а кон крајот на денот зголемена облачност.

Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец, поизразен во западните делови.

До сабота ќе се задржи стабилно и релативно топло.

По котлините и речните долини ќе има појава на утринска магла и ниска облачност.

Во сабота попладне претежно во посеверните делови ќе има повремен дожд, а во недела со повремениот дожд ќе дува и засилен северозападен ветер.

Дневната температура од недела ќе биде пониска.

Коронавирус