понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 80
home Вести

Студено со утринска магла, утре дожд

Студено со утринска магла, утре дожд

Утрото студено, преку денот сончево со мала до умерена облачност, поголема во западните делови. По одделни котлини ќе има појава на утринска магла. Ќе дува слаб до умерен, а попладне на места засилен ветер од јужен правец.

Утринските температури ќе се движат од -6 до 0 степени, а дневните од 2 до 14 степени.

Времето утре ќе биде променливо облачно со умерен, повремено засилен јужен ветер. Попладне ќе има локални врнежи од дожд.

Коронавирус