сабота, 18. септември 2021. Вести денес: 81
АКТУЕЛНО

ЦРН РЕКОРД НА ПОЧИНАТИ ВО ЗЕМЈАВА: Денеска над 40 починати, НАЈМЛАДИОТ НА САМО 18 ГОДИНИ!

home Вести

Студено и ветровито време со сончеви периоди

Студено и ветровито време со сончеви периоди

Променливо облачно со сончеви периоди, студено и ветровито. Ќе дува засилен северозападен ветер.

Дневната температура нема да се разликува во однос на утринската, а на повисоките места дополнително ќе опаѓа.

Променливо облачно и студено со умерен северозападен ветер ќе биде времето во текот на утрешниот ден.

Од четврток до сабота не очекува сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. Утринските температури ќе се движат од -10 до 1 степен, а дневните од 0 до 11 степени.

Најнови вести

Коронавирус