сабота, 26. септември 2020. Вести денес: 0
home Вести

Студ во Македонија – Температурите попладнево низ градовите

Студ во Македонија – Температурите попладнево низ градовите

Времето ќе биде променливо облачно и студено со умерен до засилен северен ветер. Во раните утрински часови локално ќе провејува слаб снег. Попладне облачноста ќе се намали.

Утринската температура ќе се движи од минус 8 до 2 степена, а дневната од минус 4 степени до 6 степени.

Во Скопје и околината времето ќе биде променливо облачно и студено со умерен до засилен северен ветер. Утринската температура ќе достигне до минус 2 степена, а дневната до 3 степени.

Ова се моменталните температури:

Коронавирус