сабота, 22. јануари 2022. Вести денес: 2
home Вести

Стружани со порака до Заев: 2004-та – 2018-та, исто предавство, исти предавници, додека дишеме само Македонија (ФОТО)

Стружани со порака до Заев: 2004-та – 2018-та, исто предавство, исти предавници, додека дишеме само Македонија (ФОТО)

Како дел од кампањата каде Зоран Заев и останатите членови на Владата ги убедуваат граѓаните да гласаат „За“ на референдумот за промена на Уставот и уставното име на Република Македонија, премиерот денеска е во Струга.

Тој таму од граѓаните беше пречекан со пораки од граѓаните.

-Додека дишеме само Македонија, беше една од пораките кои граѓаните ја пратија до Заев.

-2004- 1018. Исто предавство, исти предавници, пишуваше во пораката од граѓаните до Заев, алудирајќи на референдумот за територијалната поделба во 2004 година.

Коронавирус