понеделник, 19. октомври 2020. Вести денес: 102
home Вести

Страотна сообраќајна несреќа вечерва на „Партизанска“- се судрија три автомобили, едниот речиси смачкан по ударот (ФОТО)

Страотна сообраќајна несреќа вечерва на „Партизанска“- се судрија три автомобили, едниот речиси смачкан по ударот (ФОТО)

Сообраќајка во која учествуваа 3 возила се случи вечерва на булеварот Партизански одреди во Скопје на крстосницата со бул. 8 Септември, во близина на бензинската пумпа на Макпетрол.

Според очевидци кои испратија и фотографија до редакцијата на Република, велат дека едно од возилата се забило во металниот столб од семафорот, а други две возила се судриле меѓу себе непосредно пред семафорот.

Полицијата е на местото на настанот и врши увид за причините за несреќата.

Коронавирус