четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 43
home Вести

„Стоп за политичкиот прогон, правда за Никола Груевски“: Денеска протест пред Основен суд Скопје 1 во 19 часот

„Стоп за политичкиот прогон, правда за Никола Груевски“: Денеска протест пред Основен суд Скопје 1 во 19 часот

Денеска пред Основниот суд Скопје 1 Скопје во 19 часот ќе се одржи протест за правда на Никола Груевски.

По тој повод низ центарот на градот неговите симпатизери испратија јасни пораки за поддршка на поранешниот премиер Никола Груевски.

-Правда за Никола Груевски 7.11.2018

-Сите пред основен суд 7.11.2018

-Стоп за политичкиот прогон! Правда за Никола Груевски, се само дел од пораките на граѓаните.

Коронавирус