четврток, 9. декември 2021. Вести денес: 85
home Вести

Стојкоски: Благодарам Ѓорче Петров, победуваме!

Стојкоски: Благодарам Ѓорче Петров, победуваме!

Благодарам Ѓорче Петров, победуваме! Ова е прва реакција на кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник, Александар Стојкоски, пред објавена на Фејсбук.

Стојкоски не дава повеќе информации за резултатот ниту за тоа дали станува збор за победа во првиот круг или само за водство.

Негов против кандидат беше досегашниот градоначалник од СДСМ, Александар Наумовски.

Коронавирус