четврток, 25. февруари 2021. Вести денес: 18
home Вести

Стојановска го спореди владиниот закон за обвинителство со торбата „Луј Витон“, полна со пари, која власта се уште не ја пронајде каде е (ФОТО)

Стојановска го спореди владиниот закон за обвинителство со торбата „Луј Витон“, полна со пари, која власта се уште не ја пронајде каде е (ФОТО)

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски на својот Фејсбук профил сподели статус и фотографија од Собранието на Република Македонија каде пратеничката Дафина Стојановска донесе торба „Луј Витон“ како потсетник за власта која се уште не ја пронајде каде е веќе со месеци.

-Дафина!
Пратеничката Дафина Стојановска го спореди владиниот закон за обвинителство со торбата “Луј Витон”, полна со пари, која власта сеуште не ја пронајде каде е!, напиша во својот статус Стоилковски.

Коронавирус