недела, 1. август 2021. Вести денес: 0
home Вести

Стојаноски: Се обврзуваме преку проектот за “Обнова на Македонија” да реализираме над 1.000 проекти за наредниот мандат

Стојаноски: Се обврзуваме преку проектот за “Обнова на Македонија” да реализираме над 1.000 проекти за наредниот мандат

Кандидатот за пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Бојан Стојаноски преку видео порака вели дека се обврзуваат преку проектот „Обнова на Македонија“ да реализираат над 1.000 проекти.

-Се обврзуваме преку проектот за “Обнова на Македонија” да реализираме над 1.000 проекти за наредниот мандат.
Повисоки плати и пензии, доекипирање на здравствениот персонал и здравствената инфраструктурата, повеќе за младите, ИТ заедницата, животната средина, економијата.
ПС: За позадината збогатена со ѓубрето му се заблагодарувам на Градоначалникот Наумоски. ??, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Се обврзуваме преку проектот за “Обнова на Македонија” да реализираме над 1.000 проекти за наредниот мандат.
Повисоки…

Posted by Бојан Стојаноски on Sunday, June 28, 2020

Коронавирус