сабота, 31. октомври 2020. Вести денес: 0
home Вести

Стојаноски по низата гафови со знамиња: Нѐ води проста и неписмена багра која прави да бидеме за потсмев насекаде низ светот

Стојаноски по низата гафови со знамиња: Нѐ води проста и неписмена багра која прави да бидеме за потсмев насекаде низ светот

По низата гафови на Владата поврзани со официјалните знамиња на државите, со свој коментар се јави и Влатко Стојаноски од УМС на ВМРО-ДПМНЕ.

-Почнаa со Курц ??, го пречекаа со латвискo??.
Сагата продолжи со Тимоние ??, каде што беше пречекан со холандското ?? знаме.
Народот ги истрола и заклучија дека сите им бегале од часови по географија и нема никој доветен, па Брнабиќ ??ја пречекаа без знаме ❌ за да не пукне брука повторно.
И откако се опуштивме и мислевме дека нема повеќе гафови – на Ѓукановиќ ??? му го свртија наопаку, а се заблагодарија на Јемен ?? наместо на Холандија ?? за НАТО.
Денес, како јагода на шлагот го згрешија и нашето.???‍♂️

Нас нѐ води проста и неписмена багра која прави да бидеме за потсмев насекаде низ светот,? и просто се чудам како две децении истите фаци опстојуваат на политичкава сцена, пишува Стојаноски на Фејсбук.

Коронавирус