четврток, 28. јануари 2021. Вести денес: 82
home Вести

Стојаноски од собраниската говорница со порака до СДСМ: Доле влада!!!

Стојаноски од собраниската говорница со порака до СДСМ: Доле влада!!!

Уште колку понижувања треба да трпиме ?
▶️ Заев се откажува од илинденците, партизаните, од столетната борба за слобода – што му се случува на дрвото без корен ?
▶️ Нема да прифатам името и делото на револуционерот по кој се вика и местото каде што живеам – Ѓорче Петров, да биде брутално асимилиран. Тој исто како Гоце Делчев бил македонец и се борел за Македонија.
▶️ Време е за обединување на народот на Република Македонија и крај на ова предавство предводено од Заев.
▶️ Време е за секојдневни протести и блокади секој нареден ден. Затоа што немаме друга шанса.
Овој пат ќе биде или Заев или Македонија.
Затоа, заедно со колегите пратеници на денешната седница на Комисијата за финансирање и буџет им испративме силна порака:
ДОЛЕ ВЛАДА ❗

▶️ Уште колку понижувања треба да трпиме ?
▶️ Заев се откажува од илинденците, партизаните, од столетната борба за…

Posted by Бојан Стојаноски on Saturday, November 28, 2020

Најнови вести

Коронавирус