понеделник, 25. септември 2023. Вести денес: 112
home Вести

Стојаноски: Не само што е “трас – трас” судство, туку е и “6 милиони” специјално обвинителство

Стојаноски: Не само што е “трас – трас” судство, туку е и “6 милиони” специјално обвинителство

По вчерашното признание на Јовановски дека парите од Рекет се кај фамилијата Заеви, денеска преку аудио бомбите добивме уште еден доказ.

Стана јасно дека не само што е “трас – трас” судство, туку е и “6 милиони” специјално обвинителство.

Вртоглавите суми што се споменуваат само се доказ за забеганоста и криминалниот нарав на Заев и СДСМ.

Народот е се посиромашен, економијата е во стагнација и пред рецесија, три години целата држава е во слободен пад, а Заеви договараат милиони за судски пресуди и обвинителски местенки.

Се што ветија – излажаа, се што кажаа – порекнаа.

Ама доаѓа време за одговорност.

Време за обнова.

Време е за нормална држава, пишува преку Фејсбук Бојан Стојаноски од ВМРО-ДПМНЕ.

Најнови вести