среда, 4. август 2021. Вести денес: 162
Вонредна вест

ОГНОТ ЈА ЗЕМА ПРВАТА ЖРТВА – изгоре жена во Старо Нагоричане

home Вести

Стојаноски: Младите луѓе ќе изберат обнова за Македонија

Стојаноски: Младите луѓе ќе изберат обнова за Македонија

Имав можност кратко да се обратам пред младите луѓе од Унијата на млади сили при општинскиот комитет Ѓорче Петров заедно со кандидатите за пратеници Искра Крстевска и Наташа Менкиноска, пишува во својата објава Бојан Стојаноски од ВМРО-ДПМНЕ.

Младите луѓе сакаат промени и сакаат обнова. Ќе изберат влада која ќе ги поддржува и ќе им помага.
Сакаат можност да останат и да се развиваат тука во Македонија.

Сакаат можност за успех и веруваат во обновата на Македонија.

Младите ќе го изберат ВМРО – ДПМНЕ.

Коронавирус