вторник, 3. август 2021. Вести денес: 91
home Вести

Стојаноски, Мисајловски, Мизрахи и Менкиноска на средба со граѓаните од Даме Груев

Стојаноски, Мисајловски, Мизрахи и Менкиноска на средба со граѓаните од Даме Груев

Денеска заедно со носителот на листа на изборната единица 2 Владо Мисајловски, како и со кандидатите за пратеници Рашела Мизрахи и Наташа Менкиноска се сретнавме со граѓаните од населбата Даме Груев.

Ние се обврзавме дека ќе ја донесеме обновата во Македонија, а тие дека ќе не поддржат на 15-ти јули.

Коронавирус