среда, 8. декември 2021. Вести денес: 99
home Вести

Стојаноска во Гостивар: На 15-ти јули изборот е меѓу еснафот и криминалот или меѓу честа и свитканата кичма

Стојаноска во Гостивар: На 15-ти јули изборот е меѓу еснафот и криминалот или меѓу честа и свитканата кичма

Кандидатот за пратеник во изборната единица 6 на ВМРО-ДПМНЕ, Дафина Стојаноска заедно со останатите кандидати за пратеници на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата обнова на Македонија, денес седнаа на баклава во  една од најстарите и најреномираните слаткарници во Гостивар „Рекорд“.

На својата фејсбук страница напиша дека жали  што имавме можност две и пол години да имаме премиер без „е“ од еснаф.

Целата нејзина објава може да ја прочитате во продолжение.

Најнови вести

Коронавирус