вторник, 26. мај 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Стојаноска: ВМРО-ДПМНЕ работи и се залага за влез во ЕУ и НАТО, но не е за договорот со Грција

Стојаноска: ВМРО-ДПМНЕ работи и се залага за влез во ЕУ и НАТО, но не е за договорот со Грција
Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Дафина Стојановска, во нејзиното вечерашно гостување во емисијата “Патот кон“ на Алсат-м телевизија, истакна дека референдумското прашање е незаконско, во него содржи три прашања, и дека тоа е и причина зошто партијата се уште нема оформено став околу референдумот и дека кога ќе се донесе ставот, јавноста ќе биде навремено информирана.

Коронавирус