сабота, 15. август 2020. Вести денес: 0
home Вести

Стојаноска: Ветуваме проекти за подобар живот на сите граѓани

Стојаноска: Ветуваме проекти за подобар живот на сите граѓани

Пладне на плоштадот во Гостивар. Истиот плоштад, каде вечер во 18.30 часот ќе се слушне и види исходот од овие избори.
ВМРО-ДПМНЕ го има проектот “Обнова” кој е произлезен од потребите и барањата на народот: 25% повисоки плати, 20% повисоки пензии, рамен данок од 8%, 0% данок за младите до 29 години, енергетска обнова на домовите, Универзитетска клиничка болница во Тетово…

#ИсправиСеМакедонијо
#ОбноватаДоаѓа

Коронавирус