среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 1
home Вести

Стојаноска: Неспобноста на Заев и Филипче за справување со пандемијата ја плаќаат граѓаните

Стојаноска: Неспобноста на Заев и Филипче за справување со пандемијата ја плаќаат граѓаните

Повеќе од јасно е дека СДСМ и Филипче немаат план и стратегија како Република Македонија да се справи со пандемијата. Од почетокот на пандемијата има 3152 заболени, 1343 активни, 156 починати, ова денеска преку Фејсбук го истакна Дафина Стојаноска од ВМРО-ДПМНЕ.

-Додека Заев и Филипче излегуваат на пресови и ги убедуваа граѓаните дека ситуацијата е под контрола бројката на новозаразени и починати лица рапидно се зголемуваше. Според статистиката висока бројка на ново заболени се појави кога Владата и министерството за здравство и Комисијата за заразни болести одлучи да ги релаксира мерките на ниво на нивно укинување. Неспобноста на Заеав и Филипче ја плаќаат граѓаните со своите животи. СДСМ ќе одговара за се пред граѓаните.3 години Заев, 3 години хибриден режим, 3 години неспособност, криминал и сиромаштија. СДСМ никогаш повеќе, вели Стојаноска.

Gepostet von Дафина Стојаноска am Mittwoch, 10. Juni 2020

 

Локални избори 2021