среда, 12. август 2020. Вести денес: 109
home Вести

Стојаноска на средба со дел од гостиварските угостители

Стојаноска на средба со дел од гостиварските угостители

Кандидатот за пратеник во изборната единица 6 на ВМРО-ДПМНЕ, Дафина Стојаноска денес оствари средба со дел од гостиварските угостители, кои што како што таа пишува на својот фејсбук статус не знаеле за што попрво да се пожалат.

-Не знаеја од што попрво да се пожалат: сива економија и нелојална конкуренција, катастрофално лоши економски и бизнис политики, страшно лош однос од страна на инспекцискиот надзор, со чест на исклучоци…Во корона-кризата дишат на шкрги и се молат на чудо, напиша Стојаноска.

Целата нејзина објава за средбата со гостиварските угостители може да ја проследите во продолжение.

Коронавирус