среда, 12. август 2020. Вести денес: 74
home Вести

Стојаноска: На 15-ти јули со маска заштитете се од корона вирусот, а со пенкало – од Зоран Заев

Стојаноска: На 15-ти јули со маска заштитете се од корона вирусот, а со пенкало – од Зоран Заев

Кандидатот за пратеник во изборната единица 6 на ВМРО-ДПМНЕ, Дафина Стојаноска на својата фејсбук страница сподели видео обраќање во кое ги повикува граѓаните да го искористат своето право на глас.

На 15-ти јули со маска заштитете се од корона вирусот, а со пенкало – од Зоран Заев!

#Заокружете14
#ОбноватаДоаѓа

Целосното видео може да го погледнете и слушнете во продолжение.

Коронавирус